contact 1 min093 33 73 94                                                    
email min  info@mathnet.am                                                
gre sat

Վեցերորդ մրցույթի հաղթողները

Ամփոփվել են 6-րդ մրցույթի արդյունքները:
Առաջադրանքների լուծումները տեղադրված են համապատասխան դասարանի խնդիրներից հետո:
Ներկայացնում եմ հաղթողներին և նրանց ուսուցիչներին:

Մրցանակները կարող եք ստանալ Երևան, Հանրապետության փող., 76 ( հեռ. 54-07-06) կամ Երևան, Մաշտոցի պող., 50ա (հեռ. 58-30-59) հասցեներում գտնվող գրախանութներից` ներկայացնելով անձը հաստատող փաստաթուղթ:

Հիշեցնեմ, որ բոլոր մրցանակները տրամադրել է "Անտարես" հրատարակչությունը: 

Բոլոր հաղթողների մաթեմատիկայի ուսուցիչները ստանում են մրցանակ – Գ.Վ.Աղեկյան “Դինամիկ մաթեմատիկա բոլորի համար”: Յուրաքանչյուր ուսուցիչ կարող է ստանալ նշված գիքի միայն մեկ օրինակ, անկախ նրանից, թե նրա քանի աշակերտներ են հաղթել:


5-րդ դասարան

Հարությունյան Մանե (20 բալ) Կապանի հ. 7 դպրոց

I մրցանակ – Մրցանակը` “Աշխարհի յոթ հրաշալիքները”

Ուսուցիչ Լ. Խաչատրյան

Բաղդասարյան Էրիկ (20 բալ) Վանաձորի հ.18 դպրոց 

I մրցանակ – Մրցանակը` “Աշխարհի յոթ հրաշալիքները”

Ուսուցիչ Ն.Ասրյան

Վարդանյան Անահիտ (20 բալ) Դանիել Վարուժանի անվան հ. 89 դպրոց

I մրցանակ – Մրցանակը` “Աշխարհի յոթ հրաշալիքները”

Ուսուցիչ Ա. Բախշյան

Հակոբյան Եվա (17 բալ) Դանիել Վարուժանի անվան հ. 89 դպրոց

II մրցանակ – Մրցանակը` “Կիրթ վարվելաձևեր”

Ուսուցիչ Ա.Բաղդասարյան 

Կիրակոսյան Դավիթ (15 բալ) Դանիել Վարուժանի անվան h. 89 դպրոց

III մրցանակ – Մրցանակը` Խնկո Ապեր “Հեքիաթներ, պատմվածքներ, առակներ”

Ուսուցիչ Ա. Բախշյան

6-րդ դասարան

Հակոբյան Վահան (20 բալ) Դանիել Վարուժանի անվան հ. 89 դպրոց

I մրցանակ – Մրցանակը` “Իմ առաջին ատլասը”

Ուսուցիչ Ա.Բաղդասարյան

Սամվել Թոփուզյան (20 բալ) Շահամիր Շահամիրյան կրթահամալիր

I մրցանակ – Մրցանակը` “Իմ առաջին ատլասը”

Ուսուցիչ Ա. Աղեկյան

Սոնա Վարդանյան (15 բալ) Կապանի հ. 7 դպրոց

II մրցանակ – Մրցանակը` “Մտացրիվ հանճարը”

Ուսուցիչ Ն. Ավանեսյան

Մովսիսյան Էմմա (13 բալ) Կապանի հ. 7 դպրոց

III մրցանակ – Մրցանակը` “Ռադիոյի մարդը”

Ուսուցիչ Ն. Ավանեսյան

7-րդ դասարան

Սահակյան Միսաք (20 բալ) Հրազդանի հ. 8 դպրոց

I մրցանակ – Մրցանակը` “Տիեզերք”

Ուսուցիչ Զ. Մարտիրոսյան 

8-րդ դասարան

Քարաջայան Արամ (14 բալ) Վանաձորի հ. 9 դպրոց

II մրցանակ – Մրցանակը` “Մարդու մարմինը”

Ուսուցիչ Ռ.Թորոսյան

Մովսես Սրապիոնյան (12 բալ) Երևանի հ. 85 դպրոց

III մրցանակ – Մրցանակը` “Ապագային ուղղված պատուհաններ”

Ուսուցիչ Մ.Առաքելյան

Ղազարյան Էլեն (10 բալ) Երևանի հ. 85 դպրոց

III մրցանակ – Մրցանակը` “Ապագային ուղղված պատուհաններ”

 Ուսուցիչ Մ.Առաքելյան

9-րդ դասարան

Ղուկասյան Գևորգ (20 բալ) Աշտարակի հ. 5 դպրոց

I մրցանակ – Մրցանակը` “Խիզախ ծովահենների արկածները”

Ուսուցիչ Կ. Բաքարյան

Եղիազարյան Արման (14 բալ) Վանաձորի “Էվրիկա” դպրոց

II մրցանակ – Մրցանակը` “Գևորգ Մարզպետունի”

Ուսուցիչ Տ. Դոլմազյան

Խանդամիրյան Գևորգ (13 բալ) Չեխովի անվան համար 55 դպրոց

III մրցանակ – Մրցանակը` Ստեփան Զորյան “Պատմվածքներ և վիպակներ”

Ուսուցիչ Ի. Հարությունյան

you

ԳրանցումՄուտք

Նրանքսիրում են mathnet.am-ը

Հեղինակիվիդեոները

youtube

top